Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Св.Трифун или Св.Валентин?

Go down 
2 posters
АвторПорака
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 37
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Св.Трифун или Св.Валентин? Empty
ПишувањеПредмет: Св.Трифун или Св.Валентин?   Св.Трифун или Св.Валентин? Icon_minitimeЧет 14 Фед 2008 - 4:21

Јас може нема да звучам убаво и некој ќе ме осудува но, не ми се допаѓа тој празник Св.ВАЛЕНТИН.

Како прво не е наш, тој е католички празник а ние сме православни.

Се знае наш си е Св.Трифун.
Жално е што поголемиот дел од популацијата го слави овој љубовен празник...

Мене не ми треба празник за да ја славам љубовта..тоа е нешто што треба да се слави секој ден..а не само еден ден во годината

Што вие мислите за ова?

_________________
Св.Трифун или Св.Валентин? 588701cygbxcns6d
Вратете се на почетокот Go down
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 39
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Св.Трифун или Св.Валентин? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Св.Трифун или Св.Валентин?   Св.Трифун или Св.Валентин? Icon_minitimeЧет 14 Фед 2008 - 16:43

Ех, па шо да мислам...До некаде те најдувам и во право, ама и Св.Валентин би го славела.И покрај тоа што е католички празник, мене ми значи нешто тоа дека е Ден на Вљубените, а таков празник незнам да имаме ние во нашиот календар..Па баш затоа и би сакала да го славам.Јеп ајм ин лав I love you I love you I love you
Па затоа, на сите што го славите св.Валентин :

Happy Valentine`s Day

_________________
Св.Трифун или Св.Валентин? 1919m3v26vlf5u
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
 
Св.Трифун или Св.Валентин?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Од Животот :: Религија и Традиција-
Отиди до: