Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 NLO

Go down 
+2
Satchmata
crazycko
6 posters
АвторПорака
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

NLO Empty
ПишувањеПредмет: NLO   NLO Icon_minitimeПет 25 Јан 2008 - 2:12

NLO или Неидентификуван летечки објект...
Сите знаеме имаме слушнато, па можеби и сте виделе нешто таквко, некогаш во животот..
Верувате ли во тоа, дека некаде на некоја планета постои живот?Некои суштества што имаат многу сличности со нас...
Сме виделе сигурно сите, милион снимки, слики и сме читале за тие работи, но ме интересира кој како мисли на оваа тема.
Доказ дека стварно постојат мали зелени чоечиња нема никој...Објаснете како гледате вие на оваа тема.
Па, повелете.. alien alien alien
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
Satchmata
ПочетникБрој на мислења : 11
Registration date : 2008-01-11

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeПет 25 Јан 2008 - 2:17

НЛО (UFO) над Битола Huh?

Во понеделникот на 21.01.2008 година околу 23.30 часот лицето А.Г. од Битола, направи несекојдневна снимка. Снимката е направена од битолската населба БАИР поточно од Струшка улица.
На снимката добро може да се забележи дека се работи за несекојдневно летало, кое се движи со голема брзина и на него може да се забележи јака светлина. Присуството на леталото трае само неколку секунди, по што се губи од видик.

Видеото можете да го видите на >
http://mojabitola.konzuli.com/index.php?option=com_content&task=view&id=310&Itemid=1
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeПет 25 Јан 2008 - 3:53

da ne veruvas deka e NLO Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
|_rAp_CitY_|
Напреден член
|_rAp_CitY_|


Број на мислења : 54
Registration date : 2008-01-05

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeПон 28 Јан 2008 - 20:51

Jas veruvam vo NLO i sum siguren deka ima neso si taa vrska, nekoi svet vikaa deka tie UFO ima neso vo vrska so NATO. oni gi koristat za da snimaat so niv. Google Earth, ne e kako satelit ama nekoe letecko vozilo sto snima se i svasta. Toa e moeto mislenje pa ke vidime ponatamu sto ke istrazat istrazuvacite.
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeСре 6 Фед 2008 - 22:14

Глупости... Попрво ќе верувам во чудовиштето од Лох Нес отколку во вонземјани..

btw мислам дека на темава не и е место тука бидејќи нема врска ни со религија а богами ни со традиција Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeСре 6 Фед 2008 - 23:16

Јес јес сис афкорс Laughing знам дека не и е место на темава тука... Ам ае дај предлог кај да ја стаам Question Rolling Eyes се мислев мислев и мислев и на крај тука долета.Ке ја сменам само не ми викај Laughing Razz Wink
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
Dark Assasin
Почетник
Dark Assasin


Број на мислења : 16
Location : Пред Компјутер
Registration date : 2008-03-11

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeСре 19 Мар 2008 - 16:05

Pa NLO nemam videno,ali za zhivot na drugi planeti vervam Very Happy A od kaj znajsh deka se slichni na nas Razz
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeВто 1 Апр 2008 - 2:43

kucka напиша:
Глупости... Попрво ќе верувам во чудовиштето од Лох Нес отколку во вонземјани..

btw мислам дека на темава не и е место тука бидејќи нема врска ни со религија а богами ни со традиција Very Happy


Лох Нес некој цртан ?
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitimeПон 9 Јун 2008 - 19:36

Не си слушнал за Неси, чудовиштето од езерото Лох Нес во Шкотска?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

NLO Empty
ПишувањеПредмет: Re: NLO   NLO Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
NLO
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Од Животот :: Религија и Традиција-
Отиди до: