Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Приказни....легенди...митови....

Go down 
5 posters
АвторПорака
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 23:33

Обично по малите места и селата луѓето раскажуваат чудни приказни... дека постоеле ѓаволи, демони, самовили...и што ти знам таму Smile

Знаете ли некоја ваква приказна?
Мене ми имаат раскажувано такви приказни постари луѓе, баби, дедовци, тетки и сл.
Ако знаете некоја и ako би сакале да ја споделите со нас слободно раскажете ја Smile
Вратете се на почетокот Go down
|_rAp_CitY_|
Напреден член
|_rAp_CitY_|


Број на мислења : 54
Registration date : 2008-01-05

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeВто 8 Јан 2008 - 15:25

Bili si dve beli topki i edna bela Very Happy:D:D:D
Вратете се на почетокот Go down
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeВто 8 Јан 2008 - 17:07

|_rAp_CitY_| ме замрзна со приказнава хахахаха ептен мистериозна Razz хахахаха.
Де раскажи некоја да читниме, ама некоја со црни или шарени топки. Razz
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
raperka^^
Напреден членБрој на мислења : 110
Registration date : 2007-12-31

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeСре 9 Јан 2008 - 0:56

Bili si dve sareni topki i dve crni i dosla edna bela i sevkupno bile 5 topki i odozgora mali:DDD eve ti hahaha
Вратете се на почетокот Go down
|_rAp_CitY_|
Напреден член
|_rAp_CitY_|


Број на мислења : 54
Registration date : 2008-01-05

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeСре 16 Јан 2008 - 5:01

Bili si dve babi i igrali kosarka i dosla edna baba i im donela topka Smile
Вратете се на почетокот Go down
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeСре 16 Јан 2008 - 23:52

Убаво за бабите шо си играле кошарка, ама дечки темава е за друго отворена...
Ако имате некоја интересна приказна пишете Exclamation Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeНед 20 Јан 2008 - 2:51

e ajde de Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
|_rAp_CitY_|
Напреден член
|_rAp_CitY_|


Број на мислења : 54
Registration date : 2008-01-05

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeСре 23 Јан 2008 - 5:16

Epa so da kaza...ele vika prikazni neso...daj kazete nekoja prikazna samo da ne e crvenkapa....Very Happy:D:D
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitimeСре 23 Јан 2008 - 5:19

trite prasinja ? lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
Sponsored content

Приказни....легенди...митови.... Empty
ПишувањеПредмет: Re: Приказни....легенди...митови....   Приказни....легенди...митови.... Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Приказни....легенди...митови....
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Од Животот :: Религија и Традиција-
Отиди до: