Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Секти

Go down 
4 posters
АвторПорака
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Секти   Секти Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 22:49

Колку сте запознаени со оваа тема?Дали ги поджувате сектите или сте против.
Денешно време каде и да се сврте човек има милион секти кои имаат свои верувања и различни мисли околу нивниот Господ-Бог.
Ме интересира како и на кој начин гледате вие на овој збор Секта?
Па повелете Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 23:18

Јас немам ништо против никого, доколку прави нешто кое не повредува други Smile Знаеме дека има и демонски секти што жртвуваат животни па и луѓе...
Најмногу нешто што мразам кај секташите е тоа што и покрај тоа што им го плескаш во фаца тоа дека не те интересираат такви глупости, упорно се обидуваат да те убедат дека тие се светлата точка во темниот тунел и такви shit-ови и дека треба да им се придружиш Smile
Smile Јас имам сеуште проблеми со едни напасти што се наречени Скиентолози Very Happy
Има луѓе што ги подржуваат и можеби има некој и тука таков хехех без навреда Smile
Несакам никој да повредам туку да си го искажам своето мислење Smile

Еве што ми се случи ...
Во Скопје има Центар за Дијанетика и Скиентологија ( појма немав што им значи ова бидејќи не ме ни интересираше ) рекламираа една книга која доста ме заинтересира и ја купив пред 4-5 години... тогаш ми напишаа пресметка за книгата и ми побараа и телефон и адреса и јас нормално им дадов ко дебил Smile Почнаа да ми вртат на телефон, да ме викаат на предавања, мене иако не ме интересираше, зашто сум си таква несакам никого да навредам отидов и што да видам..убедени се луѓето дека они се најдобри на светот, влезени во некој филм и нон стоп лафат како треба да однесеш 8000 денари за семинарот... си се смешкав саат време и си заминав хахха...
Ама станаа неподносливи цело време ми ѕвонеа... еден убав ден ги отерав во ПМ , ги немаше 2 месеца и се израдував дека конечно ги откачив....и се заебав нормално... почнав да добивам писма по пошта и се уште ги добивам веќе 3 години а можеби и повеќе Very Happy Еднаш ми стигна и брошура за семинар за да станам скиентолог - свештеник хахахаха... сестра ми ме дупчи уште за тоа лол Very Happy

Иначе уште го чекам за јануари 2008 писмото хехехех
Вратете се на почетокот Go down
raperka^^
Напреден членБрој на мислења : 110
Registration date : 2007-12-31

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 23:29

Abe kako moze da bidat deca na 15 godisna vozrast vo sekti koa ne se uci za sekti vo 7 ili 8 oddelenie,tuku vo 2 godina i toa po Sociologija.:DD Ono e bilo u sektite ama nema pojma sto znacii toe poim pa u tava sam sigurna.
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeВто 8 Јан 2008 - 3:31

имаше тука некоја забуна немаше врска тоа со секти и ништо слично ама мало гратче и си прави своето од игла камила
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeВто 8 Јан 2008 - 18:50

lol! Да ви се пофалам денес добив честитка од Скиентолозите lol!

Не ми се верува вчера пишав дека уште не ми стигнало ништо за јануари и денес чичко поштар ми донесе хахахаха
Вратете се на почетокот Go down
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeВто 8 Јан 2008 - 19:05

Сис создравје да си ја чуваш, не не заразвај нас.Многу ја мразам таа секта незнам ни сама зошто.А и не само таа, општо од секти ништо не ме занима ни сакам да видам ни да слушнам а најмалку да бидам член во нешто такво. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeВто 8 Јан 2008 - 19:16

И јас сис ги мрзам хахаха ама тие сакаат да ме прават скиентолог... да ми се фатат за Таска tongue
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeСре 23 Јан 2008 - 5:21

slusnali li ste za CRNA RUZA mislam deka bese ?
ako nekoj znae nesto neka pise za ta sekta lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitimeСре 23 Јан 2008 - 23:05

Јас имам многу слушано за таа Секта.Искрено незнам дали да верувам, пошто некако се ми е чудно, хм да има такви работи кај нас незнам искрено... Се држат на многу строги правила, и ако некој член од сектата ги прекрши, завршува со смрт т.е или сам ке се убие, или ке биде убиен од членовите на сектата.
Имам слушано за дечки кои биле членови на таа секта, тоа кажувам уште порано пред 8 години да речам и тоа во Битола.
Дали е вистина или лага, неможам да потврдам.
Било како и да е, доколку е вистина, можам само да речам луѓе бегајте подалеку од такви работи, не се за нормален човек... Wink
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
Sponsored content

Секти Empty
ПишувањеПредмет: Re: Секти   Секти Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Секти
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Од Животот :: Религија и Традиција-
Отиди до: