Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Различни вери и традиции

Go down 
5 posters
АвторПорака
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 17:44

На светов постојат многу вери.Да земеме пример Православни Католици Муслимани и ред други.
Секоја вера си има и своја традиција.Секој народ верува во своја Божја сила.
Како гледате на другите вери, дали имате интерес да ги дознате или можеби сте читале учеле или слично за овие вери.
Тука можете да пишете се што знаете, ве интересира или ви остава впечаток кај другите вери и нации.
Темата е отворена па повелете.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
raperka^^
Напреден членБрој на мислења : 110
Registration date : 2007-12-31

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 18:18

pa jas cuv nesto mn interesno za muslimanskata vera.Cuv deka ako zena imala odnosi pred da se omazi za toj sto odlucile nivnite roditeli,taa nema da bide omazena.Znaci ako ne e vekje nevina nema da bide mazena.Mnogu cudno!!!! Mozeli da mi kaze nekoj dali e toa to4no?Toa da e zakon vo hristijanskata vera....hmm..... do sea ke nema ven4ani Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 40
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 19:15

Хе хе.. знам дека е вистина дека девојка од муслиманска вероисповед не смее да има односи пред брак..
сега ќе ти кажам една многу интересна информација Smile

Се клецаат тие ненормално и кога ќе им дојде што се вика јајцето на г`зот идат на шиење и демек биле невини Smile

Работев во гинеколошка ординација каде што го правеа тоа Wink

Можеби е непрофесионално од моја страна што го кажав ова али јбг ич не ме боли пи* Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitimeПет 11 Јан 2008 - 7:05

Tuka ima li nekoj budist ?
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
raperka^^
Напреден членБрој на мислења : 110
Registration date : 2007-12-31

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitimeСаб 12 Јан 2008 - 4:16

I jas go znam toa deka posle se pa sijat zq 500% a pred toa se nabieni :DD
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitimeВто 15 Јан 2008 - 2:19

svasta Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
|_rAp_CitY_|
Напреден член
|_rAp_CitY_|


Број на мислења : 54
Registration date : 2008-01-05

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitimeВто 29 Јан 2008 - 20:49

za religia neznam....nekogas koga se posti posta do vecerta se paza i na krae smaam nekoja cokolatka, zatava ne sam po tie raboti maanah se:d:d:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Различни вери и традиции Empty
ПишувањеПредмет: Re: Различни вери и традиции   Различни вери и традиции Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Различни вери и традиции
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Од Животот :: Религија и Традиција-
Отиди до: