Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Црковни и Дражавни Празници

Go down 
5 posters
АвторПорака
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Црковни и Дражавни Празници Empty
ПишувањеПредмет: Црковни и Дражавни Празници   Црковни и Дражавни Празници Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 17:22

Денес е Божиќ.
Според православниот календар на денешен ден се родил Господ Исус Христос.
Денешниов ден православните го означуваат со одење во Црква, палење свеќи за здравје, фамилијарен ручек и ред многу традиции кои се на сите места низ нашата мала земја различни.
Како вие го славите Божиќ како го обележувате Христовото раѓање.

Христос се Роди

Среќен Божиќ на сите православни!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Црковни и Дражавни Празници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Црковни и Дражавни Празници   Црковни и Дражавни Празници Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 17:33

убаво напишано cryzcko мислам дека така сите го слават секако тоа е ден кој треба да се помине со фамилијата мислам, но може и да се забележи дека последниве години и не се како порано кај народот се губи тоа убаво расположение што го имаше некако сите многу се разочарани мислам не е тоа што беше.
тоа е моето мислење

СРЕКЕН БОЖИК НА СИТЕ
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Црковни и Дражавни Празници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Црковни и Дражавни Празници   Црковни и Дражавни Празници Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 17:40

NAVISTINA SE RODI crazycko.. SREKEN BOZIK na site i se najubavo..
Вратете се на почетокот Go down
raperka^^
Напреден членБрој на мислења : 110
Registration date : 2007-12-31

Црковни и Дражавни Празници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Црковни и Дражавни Празници   Црковни и Дражавни Празници Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 18:16

Srekjen bozik na site isto taka i od mene.Iako ne sme mnogu po praznicite,na nas maldite sekoj petok i sabota ni e praznik :DD
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Црковни и Дражавни Празници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Црковни и Дражавни Празници   Црковни и Дражавни Празници Icon_minitimeПон 7 Јан 2008 - 19:06

Весел Божиќ на сите, за многу години нека е и се најубаво.

Христос се роди Smile

Црковни и Дражавни Празници 660386oixwqrrjzs
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Црковни и Дражавни Празници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Црковни и Дражавни Празници   Црковни и Дражавни Празници Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Црковни и Дражавни Празници
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Од Животот :: Религија и Традиција-
Отиди до: