Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Детски песни - Детска Евровизија

Go down 
5 posters
АвторПорака
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 17:54

Epa vaka.. Godinava ne pretstavuva Dimitar Stojmenovski & i Kulakova Rosica na detska evrovzija..Go imavme najdobriot plasman do sega na detska i vozrasna evrovizija..Epa eve vi go tekstot i sliki od niv..

Pesnata na Makedonski:


Динг динг донг

Видов на ѕид најнов графит
Сакам да биде секој фин
Како на филм љубов го врти овој свет
Во него има ред


Видов на ѕид најнов графит
Зошто сме тука јас и ти
Како во спот песна и ритам толку јак
Ко јаготка на шлаг


О бејби дојди со мене тука срце ми чука
Динг динг донг на детски евросонг
О дечки кренете сите рака
журка јас сакам динг динг донг
На детски евросонг


Pesnata na angliski:


Ding, Ding-Dong

Somebody wrote a graffito – I quote:
“Try and be nice to everyone,
Think with your heart, love everybody with your mind
And all will be just fine”.

I wasn’t quite sure I got it right,
Am I too young to understand?
But each time I hear a song makes me want to sing and dance
The world starts making sense

Ch.
So, come with me there
I’ll take you to a place where
My heart goes ding – ding – dong
At Junior Eurosong


So, put your hands up
Do like I do and don’t stop
To party ding - ding – dong
At Junior Eurosong


Po nesto za niv:


Росица Кулакова
Родена на 05.07.1995 во Скопје. Денес живее и учи во Неготино - 6-то
одделение во ОУ „Гоце Делчев“. Свири на клавир и учи англиски, а во
слободното време се дружи, пее и игра. Сака да скија. Многу и значи
малото маче Цаца, кое го прифати како член на семејството и активно се
грижи за него.
Досега има три пати учествувано на Супер звезда, а ова година сними
песна и спот заедно со братучед и Димитар, кој допрва треба да се
промовира.

Димитар Стојменовски
Роден на 12.07.1995 во Неготино, одличен ученик во ОУ „Гоце Делчев“ -
Неготино, 6-то одделение. Активно учествува на многу спортски и
културно- забавни манифестации под покровителство на градот.
Темпераментно момче, слободно време има многу малку, вози мотор, добро плива и скија.
Димитар е љубимец на Неготино, со неговата харизма лесно ги освојува човечките срца.
Инспирирани од годината на екологијата, Димитар со неговата братучетка Росица сними ЦД и спот со наслов „Земјата плаче“.
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 17:55

Slikite i Spotot ke bidat podocna staveni..
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 18:09

Браво miaa ех баш ми се свиѓаа маливе и знаев дека ќе победат на нашиот избор тука , ама ептен добро поминаа и во Ротердам (ако не се лажам)

Насловот на темата ќе го променам малку за да можат да се ставаат секакви дести песни Very Happy Да не се трупаат многу Smile

Ок значи тука можете сите детски песнички што ќе ги најдете да ги постирате без разлика дали ќе бидат тоа текстови, видео клипови или за download Smile
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 18:47

Еве го настапот на Димитар и Росица...
miaa ти спотот да го најдеш Wink

Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 19:56

Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:06

Детски песни - Детска Евровизија 7w967hf
Детски песни - Детска Евровизија 6z3uc6f
Детски песни - Детска Евровизија 6ldfqr6Детски песни - Детска Евровизија 6s81dma
Детски песни - Детска Евровизија 869vdyu

hahah dovolno e ? uste nesto da ne treba lol! lol! Question
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:31Bulgaria - Junior evrosong 2007
ova bese edna od moite omileni!
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:33Malta- Junior evrosong 2007
pesnata e mnogu dobra a i oblekata im je mnogu interesna
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:35i ovie mi bea favoriti Smile)
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:37e vaka ova bese pobednikot na detska evrovizija 2007
ali pesnate ne me aresa Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:38ovaa pesna bese za izbort na pesna na detska evrovizija 2007 i go osvoi 2 mesto.. a inaku pesnata im e 5ka
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:40vo svetot na bajkite - mn ubava detska pesni4ka .. so nea zaspivam Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:41crtezot moj- rosica kulakova (da se potsetime ne pretstavuvase i na evrosong i go osvoi 5to mesto sekako zaedno so dimitar Smile )
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:43frosina kulakova- sturce (sestra na rosica kulakova, music family Smile )
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:44martina - zabava (ne prestavuvase na d.evrovizija 2004)
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:45

Еве една од најубавите песни отпеани на Златно Славејче...

Божиќна Песна - Сања - Златно Славејче 1993Enjoy...
Вратете се на почетокот Go down
miaaa
Напреден член
miaaa


Број на мислења : 90
Registration date : 2008-01-05

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 20:45deniz dimovski- rodendenski baknez (ne prestavuvase na d.evrovizija 2005)
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeЧет 10 Јан 2008 - 14:02

Povestea Mea - New Star Music - Junior Eurovision Song Contest 2006Romanian Lyrics


Sunt personaj vestit
Din basme am venit
S-aduc lumină-n viaţa ta


Sunt chiar eu, Făt Frumos
Ce Vrăjitor din Oz
Ca mine nu-i altcineva


Doar eu sunt celebrul Spider Man
Piraţii doar ştiu că-s Peter Pan
Ca ei într-o zi, noi poate vom fi


Ei şi ce şi ce dacă nu sunt eu Peter Pan
Ei şi ce şi ce dacă nu sunt eu Spider Man
Ei şi ce şi ce dacă nu sunt eu Peter Pan, Harry Potter, Spider Man


Sunt Harry Potter chiar

Un vrăjitor cu har
De ce nu însuşi Robin Hood?


Doar eu sunt celebrul Spider Man
Piraţii doar ştiu că-s Peter Pan
Ca ei într-o zi, noi poate vom fi


Ei şi ce şi ce dacă nu sunt eu Peter Pan
Ei şi ce şi ce dacă nu sunt eu Spider Man
Ei şi ce şi ce dacă nu sunt eu Peter Pan, Harry Potter, Spider Man [x3]English Lyrics


I am a famous character
I've come from fairytales
To bring light into your life


It's really me, Prince Charming
What a Wizard of Oz
Like me there's no one else


Just I am the famous Spider Man
As the pirates know that I'm Peter Pan
One day we may be like them


So what, so what, if I am not Peter Pan
So what, so what, if I am not Spider Man
So what, so what, if I am not Peter Pan, Harry Potter, Spider Man


I am really Harry Potter

A wizard with a gift
Why not Robin Hood himself?


Just I am the famous Spider Man
As the pirates know that I'm Peter Pan
One day we may be like them


So what, so what, if I am not Peter Pan
So what, so what, if I am not Spider Man
So what, so what, if I am not Peter Pan, Harry Potter, Spider Man [x3]

Оваа песничка ми е убедливо една од најубавите што биле на детска евровизија
flower


Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeПет 11 Јан 2008 - 17:12

Antes muerta que sencilla - Maria Isabel - Junior Eurovision Song Contest 2004
el pintalabios,
toque de rimel,
moldeador como una artista de cine.
Peluqueria,crema hidratante,
y maquillaje ¡que belleza al instante!
abre la puerta que nos vamos pa' la calle
que a quien le importa lo que digan por ahí!!

antes muerta que sencilla, ay que sencilla, ay que sencilla.
antes muerta que sencilla, ay que sencilla, ay que sencilla.

y es la verdad porque somos así nos gusta ir a la moda ay que nos gusta presumir...
que mas nos da que digas tu de mí de Londres de Milan o San Francisco o de París...


y hemos venido a bailar para reír y disfrutar
después de tanto y tanto trabajar
que a veces las mujeres necesitan una poquita una poquita una poquita una poquita libertad..

muchos potajes de los de antes, por eso yo me muevo así con mucho arte..
y si algun novio se me pone por delante,
le bailo un rato, y unas gotitas de channel nº 4
¡que és más barato! que a quien le importa lo que digan por ahí!

antes muerta que sencilla, ay que sencilla, ay que sencilla.
antes muerta que sencilla, ay que sencilla, ay que sencilla.

y es la verdad porque somos así nos gusta ir a la moda ay que nos gusta presumir...
que mas nos da que digas tu de mí de Londres de Milan o San Francisco o de París...

y hemos venido a bailar para reír y disfrutar
después de tanto y tanto estudiar
que a veces las mujeres necesitan una poquita una poquita una poquita una poquita libertad..

y hemos venido a bailar para reír y disfrutar
después de tanto y tanto trabajar
que a veces las mujeres necesitan una poquita una poquita una poquita una poquita libertad..

antes muerta que sencilla, ay que sencilla, ay que sencilla.
antes muerta que sencilla, ay que sencilla, ay que sencilla.
Вратете се на почетокот Go down
Dark_[T]_X
Зависник
Dark_[T]_X


Број на мислења : 227
Registration date : 2007-12-31

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeВто 22 Јан 2008 - 17:00

eve vi ja i MP3 pesnata od detskiot Evro Song

Dimitar i Rosica-Ding ding dong
http://rapidshare.com/files/75740043..._Ding_Dong.mp3
Вратете се на почетокот Go down
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeЧет 7 Фед 2008 - 17:07

Еве една песна што мислам дека сите ја знаете и ја имате слушнато... Слушнете ја пак и вратете се во детството, барем на 5 минути Smile Smile Smile

Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeЧет 7 Фед 2008 - 22:36

Jejejeeeeee.. Во светот на бајките Very Happy

сега ќе си ја пуштам lol!
Вратете се на почетокот Go down
MIKI
ПочетникБрој на мислења : 3
Age : 43
Location : Ohrid
Registration date : 2008-10-23

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeЧет 23 Окт 2008 - 3:09

miaaa напиша:


vo svetot na bajkite - mn ubava detska pesni4ka .. so nea zaspivam Very Happy:D
kako da ja spustam ovaa detska pesna
Вратете се на почетокот Go down
MIKI
ПочетникБрој на мислења : 3
Age : 43
Location : Ohrid
Registration date : 2008-10-23

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitimeЧет 23 Окт 2008 - 3:10

kako da ja spustam penickava
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Детски песни - Детска Евровизија Empty
ПишувањеПредмет: Re: Детски песни - Детска Евровизија   Детски песни - Детска Евровизија Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Детски песни - Детска Евровизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Забава :: Музика-
Отиди до: