Delcevo Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Речници

Go down 
+5
|_rAp_CitY_|
kucka
crazycko
[[kicX]]
alkatraz220@yahoo.com
9 posters
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
alkatraz220@yahoo.com
Почетник
alkatraz220@yahoo.com


Број на мислења : 7
Registration date : 2007-12-31

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Речници   Речници Icon_minitimeПон 31 Дек 2007 - 19:55

Ананас - Машала Шишарка
Тенк - Беља багер.
Апаш машина - Флипер
Брзата птица итрица - Турбо биљбил ептен курназ
Радио - Ѓурулти кутија
Систем - Ептен ѓурулти кутија
Телевизор - Баш ѓурулти кутија со ЏАМ
Телефон - Абер гајтан
Мобилен - Абер гајтан јок гајтан
Тастатура - Тик так бам
Лична карта - Шурат тапија
Виза (пасош) - Џенем тапија
Групен секс - Калабалак Ебалак
Киндер јајце - Чоџук ташак
Кондом - Лезет ластик
Бетмен - Шиш миш ефенди
Робин - Шип миш ефенди ЧИРАК
Бетгрл - Шиш миш Анама
Фиќо- Саклет машина
Космофон - Ептен сааглам оператор
Терминатор - Ефенди саде челик
Сателитска антена - Машала леген
Полицаец - Ефенди пендрек
Полицаец со токивоки - Ефенди пендрек со тужибаба
Брза помош - Турбо еким
Итар Пејо - Чобан ептен курназ
Планинар - Баир будала
Мастика за џвакање од поголемите - Саглам бубле дубле ластик
Вратете се на почетокот Go down
alkatraz220@yahoo.com
Почетник
alkatraz220@yahoo.com


Број на мислења : 7
Registration date : 2007-12-31

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeПон 31 Дек 2007 - 20:17

Tenk - Belja Bager
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Recnici   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:01

Речник на современиот Македонски јазик
- споредба како се збори во светот, а како кај нас

С:Драг колега, долго не сме се виделе.

M:Кај си бе пизда ти материна!C:Малку предолго чекав, ама нема проблем.

M:Кај си бе да ти ибам!C:Господинот е многу образуван.

M:Абе он е педер.C:Мислам дека не ги согледавте сите аспекти на договорот.

M:Да ти ибам ќоравиот.C:Мора да се шегувате.

M:Ај не сери.C:Не, никако не сте во право.

M:Да ми го пушиш.C:Информацијата која што ја имате неодговара на фактичката состојба.

M:Не јади гомна.C:Вашата секретарка е многу шармантна.

M:Абе го е*еш ти ова или не?C:Пријатен ручек.

M:Диши малку бе говедо!C:Која функција ја има господинов во фирмата?

М:Кој к*рац е овој овде бе?C:Во моментов не сме заинтересирани за реклама.

M:Шо к*р ќе ми е реклама. .C:Сметам дека неговото мислење не треба да се земе в предвив.

M:Кој го е*е него.C:Оваа зделка е лесно остварлива.

M:Ова е пичкин дим.C:Ова не е можно.

M:Жими к*ров.C:Не сме во можност да ви дадеме роба на одложено плакање.

M:Да ти го дадам мојов на одложено.C:Мислам дека законот не треба да се уважи.

M:Кој го е*е законот.C:Конечно!

M:Фала к*рцу!C:Извини.

M:Јеби га.C:Господинот нема големо влијание.

M:Може да ми се фати.C:Благодарам многу.
M:(непознато)
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:02

Како се вика девица на Кинески?
Њу Нико Није Чуко!
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:02

Пчела (на унгарски) - серемед
Оса (на унгарски) - несеремед
Стршлен (на унгарски) - несеремед турбо
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:03

kopriva na turski- katilj treva

mini suknicka na bugarski-gazovejka

pasos turski-dzenem surat tapija
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:03

брзата птица итрица – турбо биљбиљ ептен к*рназ

којотот – ем абдал ем баксуз

телефон – абер гајтан

мобилен тел. – џенем абер јок гајтан

далновод - џенем гајтан, уџум струја

пендрак – сус гума

Полицаец - сус гума ефенди

Специјалец - машала сус гума ефенди
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:04

СЕКРЕТАРКА НА ЈАПОНСКИ- НА ЧИЧО МУ ЧУЧИ
МИНИЧ НА ИТАЛИЈАНСКИ - ПАНОРАМА ДЕ ЛА ПИЧОРЕ
АБОРТУС НА ИТАЛИЈАНСКИ - РЕМОНТО ДЕ ЛА ПИЧОРЕ
А НА БУГАРСКИ - АТЕНТАТ НА к*рЧЕВАТА РАБОТА
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:06

Go znaete li Onan K*rtasak.........turcinot?
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 12:06

ili spanskiot fudbaler Pernamtigo Domades?
Вратете се на почетокот Go down
crazycko
Admin
crazycko


Број на мислења : 231
Age : 41
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 15:38

Eh 5ka si e se internesno i smeshno samo moze malku da ima red. Postovite so ti se so Tusrkiot prevod da gi prefrlish na podtemata Turski prevod da ima malku red da nebide se na site strani.
I ako mozis namali go Avatarot pregolem e za tuka zafaka skoro pola strana. Thank youu pozz
Вратете се на почетокот Go down
http://www.macedonia.0rg.fr/
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeЧет 3 Јан 2008 - 17:16

хахахах ме изнасмеа закон Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
?о??и?
Гостин
Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeПет 4 Јан 2008 - 0:24

Bravo Tona Smile skinah se od smeski Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeПет 4 Јан 2008 - 23:09

Си ја земав таа дозвола како модератор на темата Забава да ги спојам двете теми Makedonsko-Turski Prevodi и Recnici...од сега натаму сите работи што ги имате од стилот како се вика ова на јапонски или кинески или незнам таму како да бидат ставени во оваа тема однапред благодарам за вниманието Smile
Вратете се на почетокот Go down
|_rAp_CitY_|
Напреден член
|_rAp_CitY_|


Број на мислења : 54
Registration date : 2008-01-05

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeСаб 5 Јан 2008 - 7:27

Zlaten Dab - Altn Kjutuk

Radio - Dzumbuz Kutija
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 11:43

маж = тушиба тунешиба (на јапонски)

швалерка = Чук-чук чао (на јапонски)

швалер = Чук-чук тек-тук (на јапонски)
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 11:44

Ааааа, заборавив... СЕКС на јапонски вака се пишува

Речници VolimTeJapanskizaforum
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 11:45

Ako sakate uste kazete!!!
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 11:46

NAJKRVAVIOT KINEZ - TAM PON

JAPONSKI
toshiba koludo - fiko
naputoko musesaka - minic
okoto sakato - kiro gligorov
odkiro k*ro - branko crvenkoski
sulu pulu - ljubco georgievsku
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 11:47

Rijecnik bosanskog jezik

0. Ovako se kaze u svijetu.
0. Ovako se kaze u Bosni.

1. Dragi kolega dugo se nismo vidjeli
1. Dje si pizda ti materina

2. Izvini ali malo sam te duze cekao
2. Dje si, jebote

3. Gospodin je veoma obrazovan
3. On je peder

4. Mislim da niste dobro sagledali sve aspekte ugovora
4. Jebem te corava

5. Mora da se salis
5. Seres

6. Ne, nikako niste u pravu
6. Pusi k*rac

7. Informacija koju imate ne odgovara cinjenicnom stanju
7. Jedes govna

8. Vasa sekretarica je veoma simpaticna
8. Jel, jebes ti to?

9. Prijatno
9. Disi malo

10. Koju funkciju gospodin ima u firmi
10. Koji je on k*rac

11. Smatram da njegovo misljenje ne treba uvaziti
11. Ko njega jebe

12. Ovaj projekat je lako ostvarljiv
12. To je pickin dim

13. Ovo je nemoguce
13. Moze al u k*rcu

14. Taj zakon netreba uvazavati
14. Jebo zakon

15. Najzad
15. Fala k*rcu

16. Hvala
16. Izraz koji ne postoji
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 11:51

Малку превод на новохрватски:
-Кравата: Околовратно допупкадосежало
-Прасе: Милозучно блатобрцкало
-Куче: Околокучно лајало са надгузним махалом
-Како се вика домазет на словенечки?
Припиздек!
Вратете се на почетокот Go down
[[kicX]]
Напреден член
[[kicX]]


Број на мислења : 98
Registration date : 2008-01-02

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 11:52

kockarska masina(aparat)-apas masina
pamela anderson-merak codzuk
teleskop-djenet djam
sauna-sklet spajz
zmigavec-isaret lambe
betmen-sismis efendi
robin-sismis efendi kalfa
kinder jajce-kinder tasak
enter i backspase-taman i pisman
zlaten dab-altan kutuk
veterinar-ajvan ekim
robot-teneke insan......
Вратете се на почетокот Go down
kucka
Зависник
kucka


Број на мислења : 240
Age : 39
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 15:51

Речници VolimTeJapanskizaforum
хахахаах... не си нормален кај го ископа ова Very Happy СУПЕР Е lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Александар-
Напреден член
Александар-


Број на мислења : 51
Registration date : 2008-01-03

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 6 Јан 2008 - 16:50

zakon sa segite ama slikata e 10-ka !!!!!!! Laughing
lol!
Вратете се на почетокот Go down
Aleksandar
Admin
Aleksandar


Број на мислења : 288
Age : 40
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitimeНед 20 Јан 2008 - 3:02

kucka напиша:
Речници VolimTeJapanskizaforum
хахахаах... не си нормален кај го ископа ова Very Happy СУПЕР Е lol! lol!A SO ZNACENJE IMA SLIKATA ? lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://HostingMacedonia.com
Sponsored content

Речници Empty
ПишувањеПредмет: Re: Речници   Речници Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Речници
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Забава :: Хумор-
Отиди до: