Delcevo Forum

Best Forum
 
HomeHome  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share
 

 Соништа

Go down 
АвторПорака
crazycko
Admin
crazycko

Број на мислења : 231
Age : 36
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Соништа Empty
ПишувањеПредмет: Соништа   Соништа Icon_minitimeВто 22 Јан 2008 - 23:14

Секој од нас сонува, некогаш добри некогаш лоши работи.Колку соништата можат да бидат птескажувачи на работи што ке се случат во иднина, дали би можеле да веруваме на нешто такво воопшто ... Дали некогаш ви се случило да соните некој сон, а да биде следниот ден баш така како што сте сониле?
Тука можите да пишувате за секакви соништа.Соништа што можеби и ви се оствариле, соништа кои ви створиле чуство на страв, тага, среќа итн....
Јас мислам дека сонуваме под влијание на секојдневието.Доколку сме биле срекни цел ден тогаш сонуваме убави соништа а доколку сме биле тажни обратно.Но и понекогаш имам чуство дека во соништата стварно има некоја вистина, нешто што ни покажува некои работи за во иднина.
Темата е отворена, па повелете пишувајте Wink

_________________
Соништа 1919m3v26vlf5u
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.macedonia.0rg.fr/
Aleksandar
Admin
Aleksandar

Број на мислења : 288
Age : 35
Location : Најверојатно Дома...
Registration date : 2007-12-31

Соништа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Соништа   Соништа Icon_minitimeСре 23 Јан 2008 - 2:29

ima da nekoja vistina ama kako da znaes koga ke se ostvari toa sto si go sonil a koga nema Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://HostingMacedonia.com
crazycko
Admin
crazycko

Број на мислења : 231
Age : 36
Location : Germany
Registration date : 2007-12-31

Соништа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Соништа   Соништа Icon_minitimeСаб 2 Фед 2008 - 0:37

Ами ке знаеш АКО се оствари...Незборам за предвидување, тоа е веќе нешто друго, а и мислам дека за тие работи чоек мора да има дарба некоја...
Прашањето ми беше, дали верувате во тоа дека ако некогаш соните некој сон(на кој не сте ни помислиле другиот ден) би можел баш така да се уствари Question И случајно се сеќавате на сонот, и ви станува јасно дека тоа што се случува, веќе сте го виделе на сон...
Колку вистина има во сето тоа?Исто така можите и да раскажите по некој сон..доколку се сеќавате се разбира Smile Smile

_________________
Соништа 1919m3v26vlf5u
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.macedonia.0rg.fr/
kucka
Зависник
kucka

Број на мислења : 240
Age : 35
Location : Moon Kingdom - Earth
Registration date : 2008-01-03

Соништа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Соништа   Соништа Icon_minitimeНед 3 Фед 2008 - 3:57

Јас сонувам и тоа често...

Сонувам и страшни работи-не би ги опишувала тука бидејќи некој мож ќе поверува а некој мож и не Rolling Eyes

Сонувам и глупости не поврзани, убави работи ... се Very Happy

Ама не ми се остварил сеуште некој сон Wink

_________________
Соништа 588701cygbxcns6d
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
Соништа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Соништа   Соништа Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Соништа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Delcevo Forum :: Од Животот :: Религија и Традиција-
Отиди до: